COVID-19 BİLGİLENDİRME

OTELİMİZDE UYGULANAN KURALLAR & KKTC’YE GİRİŞ KRİTERLERİ

  • 2 Doz aşı yapılmış ise ; Seyahat edilmek istenen  tarihte 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmiş olası kaydıyle karantinasız giriş yapılabilmektedir.

Covid-19 hastalığını geçirdiniz ve sonrasında 1 doz aşınızı varsa;Seyahat edilmek  istenen tarihte 2. doz aşının üzerinden 14 gün geçmişse  karantinasız giriş yapılabilmektedir.

  1. Doz aşı yapılmış ise; 2. Doz aşını yaptırmış kişiler 14 gün sonra Kıbrıs’a gelebilir ve karantinasız giriş yapabilir
  • Yukarıdaki kritere uygun ebeveynleri ile seyahat edecek 7-18 yaş altı çocuklar için aşı zorunluluğu yoktur. Anne ve babası 2. doz aşı olmuş tüm çocuklar sadece PCR testi ile karantinasız giriş yapabilirler, 0-6 yaş çocuklar için PCR yapılmasına gerek yoktur.
  • Hiç aşı yapılmamışsa ;

180 gün içinde covid-19 hastalığına yakalanmışşanız  karantinasız giriş yapabilirsiniz.

Covid-19 Geçirmemiş  ve aşı olunmamışsa KKTC’ye karantinasız giriş yapılamamaktadır.

  • ‘’Seyahate başlama tarihinden önceki 0 ile 120 saatlik zaman dilimi arasında yaptırdıkları (sonuçlar uçuş saatinden önce elinde olması gerektiği baz alınarak) negatif PCR test sonucunun bir kopyasının otelimize giriş yapacağınız esnada resepsiyona ibraz edilmesini rica ederiz.’’
  • İbraz ettikleri negatif PCR test sonucu belgede QR kodu aranma şartı bulunmaktadır.( QR kodunun okunmadığı durumlarda belge üzerindeki Laboratuvar Numarası ve Kimlik Numarası /Pasaport Numarasının son dört hanesi girilerek e-nabız sistemi üzerindeki Covid-19 test sonuçları biriminden kontrollerinin sağlanabilecektir.)
  • Ayrıca sonuç takipleri Ercan Hava Limanı’nda verilen barkodun resepsiyonumuza verilmesi halinde resepsiyondaki görevli arkadaşlarımız tarafından da yapılabilmektedir.

KKTC Bakanlar Kurulu COVID-19 ile ilgili alınan son kararlar için resmi internet sayfasını takip edebilirsiniz.

https://basbakanlik.gov.ct.tr/

https://www.kktckarantina.com/en/sss                     ‘’